Первинний облік показників, які характеризують кількісний стан земель у межах України, здійснюється на місцевому рівні (району в розрізі адміністративно-територіальних одиниць, міст обласного значення). На регіональному (на рівні області) та загальнодержавному (по Україні в цілому) звітність із кількісного обліку земель – це зведення даних місцевого рівня.
Відповідно до Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми №№ 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 05.11.98 №377, зареєстрованої в Міністерстві юстиції 14.12.99 за № 788/3228, у звітах вказують площі земель і розподіл їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності в межах територій, які входять до адміністративно-територіальних одиниць, у тому числі окремо – в межах населених пунктів, зрошувані й осушені землі, розподіл земель за формами власності.
Отже, з питання отримання довідки про кількісні характеристики земельної ділянки, розподілення земель між власниками й користувачами (за даними форми № 6-зем) власникам землі (землекористувачам) необхідно звернутися до відділів (управлінь) Держгеокадастру в районах (містах) за місцем розташування земельних ділянок.
Крім того, повідомляємо, що інформація про наявність вільних земель, які перебувають у державній або комунальній власності, за видами цільових призначень формами державної статистичної звітності із земельних ресурсів не передбачена. Водночас нормативно-правовими документами не передбачено збір даних про вільні земельні ділянки.