У Головному управлінні Держгеокадастру у Черкаській області відбулася нарада, де розглянуто стан проведення інвентаризації земель державної власності, виправлення помилок у відомостях Державного земельного кадастру (ДЗК), встановлення меж населених пунктів, поновлення НГО земель населених пунктів, реалізацію пілотного проекту із запровадження екстериторіальності  погодження проектів землеустрою тощо.  

У нараді, яку провели виконувач обов`язків начальника Держгеокадастру Черкаської області Олександр Матвійчук і його заступник Дмитро Мироненко, взяли участь керівники відділів, управлінь, структурних підрозділів відомства в районах, представники ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», Черкаської регіональної філії «Центр ДЗК».

Як доповіла начальник Управління державного земельного кадастру ГУ Ольга Пазинич, зі встановлення меж населених пунктів Черкаська область виконала план. На цей час за проектами землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць встановлено межі 350 населених пунктів області, із них до ДЗК внесені відомості про межі 339 населених пунктів (39,6 %). Роботи зі встановлення меж тривають.

 

Начальник управління детально проаналізувала виконання структурними підрозділами доручень Держгеокадастру, що стосуються виявлення та виправлення помилок у відомостях Державного земельного кадастру, який має містити актуальну й достовірну інформацію.

Важливим напрямом роботи залишається державна інвентаризація земель, що триватиме до жовтня 2020 року.

Також Ольга Пазинич розповіла про зміни, які відбулися цього року в земельному законодавстві, зокрема щодо ведення ДЗК і надання послуг.

Начальник відділу ринку та оцінки земель Євгенія Страшевич зазначила, що протягом І півріччі 2020 року необхідно поновити нормативну грошову оцінку (НГО) 539 населених пунктів Черкащини. На сьогодні укладено 155 договорів між органами місцевого самоврядування й землевпорядними організаціями про розроблення технічної документації з НГО.

Територіальні підрозділи Держгеокадастру Черкаської області неодноразово направляли листи до сільських, селищних і міських рад про необхідність поновлення НГО населених пунктів, що дозволить збільшити надходження до місцевих бюджетів, оскільки НГО є базою для нарахування орендної плати й земельного податку.

В. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Олександр Матвійчук закликав керівників структурних підрозділів якісно і вчасно виконувати надані їм доручення й рішення нарад, а також державних підприємств, які належать сфері управління Держгеокадастру, – пришвидшити роботи з інвентаризації земель та проведення НГО земель у населених пунктах і за їхніми межами.