Минулого місяця під час земельних торгів, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області, продано права оренди 11-тьох земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів) загальною площею 209 гектарів. Шість земельних ділянок розташовані на Жашківщині, дві – в Городищенському й по одній – у Чигиринському, Кам’янському й Катеринопільському районах. Стартова ціна для всіх ділянок становила 8% від їхньої нормативної грошової оцінки (НГО).

Завдяки аукціонам до бюджетів місцевих рад щорічно надходитиме 2,6 млн. грн., що майже на 2 млн 90 тис. грн. більше від загальної стартової ціни – 510 тис. грн.

Під час аукціону значно зросла вартість права оренди земельної ділянки площею 11,7 га в адмінмежах Старосільської сільської ради Городищенського району, що становитиме 105% від НГО.

Збільшаться надходження й до Олександрівської сільської ради, що на Жашківщині, де сільгосптовариство за користування шістьома земельними ділянками щорічно сплачуватиме 2 млн 101 тис. грн. замість загальної початкової суми 322 тис. грн. Стартова ціна цих ділянок зросла до 49,5% – 58,7% від НГО.

Такі результати свідчать про доцільність проведення земельних торгів, що значно наповнюють бюджети сільських, селищних, міських рад. Ці кошти спрямовують на розвиток соціальної сфери. Саме тому Держгеокадастр зацікавлений у проведенні якнайбільше аукціонів, під час яких продаються права оренди земельних ділянок, що внесені до відповідного переліку.

Довідково:

Земельні торги проводять відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Із детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися в розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.