Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області 21 лютого 2019 року провело спільну нараду з Головним управлінням ДФС у Черкаській області з питань загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки (НГО) земель сільськогосподарського призначення, користування відомостями Державного земельного кадастру та здійснення спільних заходів щодо виявлення фактів самовільного зайняття земель.

Таку зустріч ініційовано в  рамках  взаємодії органів виконавчої влади щодо обміну інформацією, необхідної для обчислення плати за землю.

У заході, що відбувся в приміщенні Головного управління ДФС у Черкаській області, взяли участь начальник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога, начальник Управління державного земельного кадастру Ольга Пазинич, начальник відділу ринку та оцінки земель Євгенія Страшевич, заступник начальника управління – начальник відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Оксана Яковенко й працівники Головного управління ДФС у Черкаській області.

Фахівці Головного управління Держгеокадастру висвітлили питання щодо загальнонаціональної НГО земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, що  набрала чинності з 01.01.2019 року. Доведено до відома, що всі дані про загальнонаціональну НГО земель сільськогосподарського призначення зведено в єдину систему та створено портал-дзеркало для онлайн-розрахунку НГО земельних ділянок. Тож сьогодні для формування витягів із технічної документації про НГО земельних ділянок сільськогосподарського призначення незалежно від форми власності (крім земель сільськогосподарського призначення в межах населених пунктів) використовуються виключно відомості про загальнонаціональну (всеукраїнську) нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення. Євгенія Страшевич наочно показала податківцям, як користуватися порталом для визначення НГО певної ділянки, що розміщений на сайті Держгеокадастру (https://ngo.land.gov.ua).

   

Представники землевпорядної служби відповіли на запитання працівників ГУ ДФС у Черкаській області щодо одержання інформації про НГО on-line та можливе отримання витягів із технічної документації про НГО земельних ділянок з метою правильного обчислення податкових зобов’язань і недопущення втрат бюджету.

Враховуючи статтю 38 “Порядок користування відомостями Державного земельного кадастру” Закону України “Про Державний земельний кадастр”, запропоновано фахівцям державної фіскальної служби отримати доступ у режимі читання до відомостей Державного земельного кадастру. Також обговорено наступні заходи в рамках співпраці двох державних структур.