Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області підбило підсумки роботи відомства за десять місяців і визначило нагальні завдання до кінця року. Зокрема під час наради землевпорядники розглянули питання про перенесення до Державного земельного кадастру з Державного реєстру земель відомостей про земельні ділянки, результати обстеження наявності та фізичного стану пунктів Державної геодезичної мережі в Черкаській області, стан погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок за принципом екстериторіальності, виділення землі й резервування ділянок для учасників АТО, використання місцевими бюджетами коштів, що надійшли від втрат сільськогосподарського й лісогосподарського виробництв та інше.
На заході були присутні радник голови Черкаської ОДА Володимир Білик, в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській Оксана Сіроштан, заступник начальника Головного управління Дмитро Мироненко, директор ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Петро Добровольський, начальники районних відділів Держгеокадастру, управлінь і відділів Головного управління.
Актуальним питанням землевпорядної служби залишається виконання плану-графіка на 2016 рік продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Адже в Звенигородському, Корсунь-Шевченківському, Катеринопільському, Шполянському, Кам’янському, Смілянському й Монастирищенському районах депутати районних рад блокують проведення аукціонів, не затверджуючи нормативної грошової оцінки землі, що є обов’язковою процедурою для підготовки земельної ділянки на продаж. Держгеокадастр області вже вкотре закликає депутатів відповідально поставитися до цього питання, враховуючи, що земельні торги сприяють наповненню місцевих бюджетів.
Відділам (управлінням) Головного управління Держгеокадастру доручено визначити на території відповідних районів об’єкти, що потребують проведення робіт з охорони земель. Перелік цих об’єктів Держгеокадастр Черкащини надасть Управлінню агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації як розпоряднику коштів, що надійшли до обласного бюджету в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв.
Також керівники територіальних підрозділів роз’яснюватимуть органам місцевого самоврядування про необхідність передбачити в місцевих бюджетах кошти для проведення заходів з охорони земель, нормативної грошової оцінки земель, встановлення меж населених пунктів, меж водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, інвентаризації земель у межах і за межами населених пунктів.
Про виконання доручень Головного управління, які сформовані під час наради, начальники терорганів прозвітують уже в грудні цього року.