Представники місії продовольчої й сільськогосподарської організації ООН ФАО (Food and Agriculture Organization FAO) провели навчальний семінар, на якому презентували найкращі світові практики запровадження добровільної консолідації земель.

Проект, що буде реалізовано в Україні, передбачає відпрацювання процедур консолідації земель на прикладі експериментальних районів у Київській і Херсонській областях, де сформують організаційні й практичні підходи укрупнення ділянок. На базі цього дослідження буде розроблено детальний проект концептуальної записки для подальшого фінансування донорами повномасштабного пілотного проекту з земельної консолідації.

Експерти ФАО поділилися з українськими колегами досвідом ФАО в запровадженні добровільної консолідації в країнах Центральної та Східної Європи. Зокрема, починаючи з 2000-х років, ФАО розробляла й реалізовувала програму з консолідації земель в Албанії, Вірменії, Боснії i Герцеговині, Македонії, Молдові, Литві, Сербії та Туреччині.

Добровільна консолідація земель – ефективний інструмент для зменшення фрагментації земель i реалізації програм розвитку під керівництвом сільських громад. Формування чітких протоколів консолідації сформує принципово новий формат земельних відносин в Україні.

        Довідково:

Продовольча й сільськогосподарська організація ООН ФАО (Food and Agriculture Organization FAO) – провідна установа, що займається проблемами розвитку сільських регіонів і сільськогосподарського виробництва в системі ООН.

Проект ФАО з запровадження добровільної консолідації земель є частиною проекту технічної допомоги Міністерству аграрної політики та продовольства України в політиці підтримки сільського господарства, експорті продуктів садівництва й консолідації земель.

 За матеріалами Держгеокадастру