Із початку 2017 року спеціалісти Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області здійснили 41 перевірку дотримання вимог земельного законодавства. Під час інспектування виявлено 26 порушень. Для їх усунення видано 14 приписів і складено 7 протоколів про адміністративні порушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 7 осіб.
Окрім того, згідно зі ст. 60 Закону України «Про землеустрій», статтями 6, 9 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», шляхом розгляду документації із землеустрою державні інспектори перевіряли дотримання органами виконавчої влади й органами місцевого самоврядування вимог земельного законодавства в процесі передачі у власність, надання в користування, вилучення (викупу) земельних ділянок. За результатами цих перевірок, із 763 рішень і розпоряджень землею виявлено 40 рішень, які прийнято із порушенням вимог земельного законодавства. У зв’язку з наявними фактами інспектори направили клопотання до органів місцевого самоврядування й виконавчої влади про приведення розпорядчих документів відповідно до чинного законодавства.
Зважаючи на виявлені порушення щодо самовільного зайняття земельних ділянок, зміни цільового призначення земельних ділянок і зняття родючого шару ґрунту без отримання потрібного дозволу, нараховано розмір заподіяної шкоди державі в сумі 675,3 тис. грн. і майже 3 тис. грн. – громадянам.
Усього протягом цього року фахівці Управління з контролю за використанням та охороною земель розглянули 138 звернень від юридичних і фізичних осіб та 29 – від правоохоронних органів.
Довідково:
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:
забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;
забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони й раціонального використання земель;
запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;
забезпечення додержання власниками землі й землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.