Сьогодні, 18 вересня, відбулося засідання колегії Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області при головуванні начальника відомства Ольги Залоги. У заході взяли участь заступник директора департаменту – начальник відділу державного геодезичного нагляду департаменту топографо-геодезичної і картографічної діяльності Держгеокадастру (заступник голови колегії) Олександр Софієнко, заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Дмитро Мироненко, члени колегії, керівники структурних підрозділів у районах, державних підприємств, що належать до сфери управління Держгеокадастру.

Відповідно до порядку денного розглянуто зокрема питання здійснення представництва інтересів держави в адміністративних і господарських судах з метою усунення порушень вимог земельного законодавства,  забезпечення земельними ділянками учасників ООС (АТО), стан передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність об’єднаних територіальних громад (ОТГ), результати проведених земельних торгів, надання структурними підрозділами обласного Держгеокадастру адміністративних послуг за вісім місяців 2018 року та ін.

 

Під час засідання члени колегії обговорили результати обстеження наявності та фізичного стану пунктів Державної геодезичної мережі (ДГМ) України, що є основою для всіх видів геодезичних і топографічних робіт.

– Усього обстежено 68 пунктів державної геодезичної мережі І-ІІІ класу, з яких 19 збережені й 49 знищено, – зазначив начальник відділу державного геодезичного нагляду Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Микола Киян. – Після перевірок складено картки побудови, обстеження й оновлення геодезичних пунктів, зроблено фотографії, а також складено карту-схему пунктів ДГМ 1-3 класу. Доручено керівникам відділів (управлінь) Головного управління в районах моніторити стан оновлення топографічних планів населених пунктів, здійснювати заходи щодо передачі суб’єктами топографо-геодезичної і картографічної діяльності результатів робіт до Державного картографо-геодезичного фонду України, забезпечувати збереження геодезичних пунктів і контролювати використання апаратури супутникових радіонавігаційних систем.

Олександр Софієнко зазначив, що робота з пошуку та поновлення пунктів ДГМ, зокрема І класу, триватиме й надалі, спеціалісти відділів державного геодезичного нагляду Держгеокадастру в областях здійснюватимуть експертизу топографо-геодезичних робіт. Заплановано закупити GPS-приймачі.

Землевпорядники області продовжують підготовку передачі земель сільгосппризначення державної власності в комунальну власність ОТГ. За словами начальника Управління державного земельного кадастру ГУ Ольги Пазинич, для всіх 26-ти громад розроблена й затверджена технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель. Передано в комунальну власність 14-тьом ОТГ 1669 земельних ділянок загальною площею понад 17 тис. га. Заплановано передати 12-тьом  ОТГ майже 2,5 тис.  земельних ділянок загальною площею 22,7 тис. га.

Дмитро Мироненко доповів про координацію роботи державних підприємств, що належать до сфери управління Держгеокадастру. Так, ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» від виконаних робіт за 8 місяців 2018 року має прибуток 9 млн 753,7 тисячі гривень, що на 2 млн 375,9 тисячі гривень більше, ніж за такий же період торік. Черкаська регіональна філія ДП «Центр ДЗК» виконала обсяг робіт на суму 1 млн 215 тисяч грн. Спеціалісти цих підприємств беруть активну участь у перевірках, проведенні  геодезичних обмірів і встановленні достовірної площі земельних ділянок, які використовуються з порушенням земельного законодавства.

 Після обговорення питань, винесених на порядок денний,  члени колегії сформували рішення для виконання фахівцями Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області та керівниками структурних підрозділів у районах.

Голова колегії Ольга Залога побажала плідної та ефективної роботи спеціалістам, керівникам відділів і управлінь землевпорядної служби Черкащини, про що мають прозвітувати наступного місяця.