Нововведення в законодавстві щодо земель колективної власності, приведення відомостей про цільове призначення земель у Державному земельному кадастрі до затвердженої класифікації, встановлення меж і поновлення нормативної грошової оцінки населених пунктів, причини відмов державних кадастрових реєстраторів у реєстрації земельних ділянок – такі питання розглянуто сьогодні під час робочої наради Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області.
На початку засідання начальник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога наголосила на важливості дотримання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні», що набув чинності з 1 січня 2019 року.
“Закон розширив можливості органів місцевого самоврядування, зокрема встановив: землі колективних сільськогосподарських підприємств, що припинені (крім земельних ділянок, які на день набрання чинності зазначеним законом перебували в приватній власності), вважаються власністю територіальних громад, – зазначила Ольга Залога. – Цей документ є підставою для державної реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки, що сформовані за рахунок земель, які в силу зазначеного Закону переходять до комунальної власності”.
Начальник Управління державного земельного кадастру ГУ Ольга Пазинич проінформувала про підготовку Головним управлінням документації для передачі земель державної власності в комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Так, наразі проінвертаризовано 1300 земельних ділянок загальною площею понад 7,7 тис. га.
Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області продовжує роботу зі встановлення меж населених пунктів. За словами Ольги Пазинич, у результаті здійснених заходів Головним управлінням і структурними підрозділами в районах укладено договори щодо розробки проектів землеустрою по встановленню (змін) меж адміністративно-територіальних одиниць більше ніж для 300 населених пунктів, із яких по 33 населеним пунктам проекти передані районним радам на затвердження.
Також доручено структурним підрозділам у районах провести наради з розробниками землевпорядної документації, де роз’яснити основні причини відмов у державній реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі, щоб надалі запобігти виникненню таких відмов.
Під час наради, проаналізувавши роботу з проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, начальник відділу ринку та оцінки земель Євгенія Страшевич зауважила, що цю роботу треба значно активізувати, оскільки заплановано поновити НГО 391-го населеного пункту. На сьогодні затверджена технічна документація з НГО 46-ти населених пунктів, ще по 14-ти населених пунктах документація перебуває на затвердженні органів місцевого самоврядування.
Керівник обласного Держгеокадастру Ольга Залога закликала начальників структурних підрозділів пришвидшити роботу з обговорених напрямів і прозвітувати про результати вже в середині травня.