Новопризначений Голова Держгеокадастру Денис Башлик представив стратегію розвитку служби «Кадастр 2.0. Прозорість, доступність, інновації». Під час презентації він окреслив концепцію реформування Держгеокадастру та нові ініціативи стосовно його оновлення.
«Усі розуміють, що сфера земельних відносин і Держгеокадастр загалом завжди були надто регульованими, бюрократизованими, архаїчними та корумпованими, — зауважив Голова. — Саме тому орган потребує найшвидшого перезавантаження».
Серед пріоритетних напрямів роботи служби, які виокремив Денис Башлик, — боротьба з корупцією в земельних відносинах, покращення сервісної складової для громадян, усунення надмірного регулювання процедур і ліквідація закритості даних.
Зокрема організаційна реформа передбачає комплексне перезавантаження й перевірку діяльності Держгеокадастру та територіальних органів, ліквідацію розпорядчих функцій, забезпечення відкритості роботи дорадчих органів, приватизацію й оптимізацію роботи державних підприємств тощо.
Також заплановано зміни в роботі Державного земельного кадастру, зокрема, відкриття даних про координати поворотних точок меж земельних ділянок і доповнення Публічної кадастрової карти новими інформаційними шарами, що відбудеться найближчим часом.
Зміни у сфері землеустрою передбачають створення електронного кабінету сертифікованих інженерів-землевпорядників із наданням функції оновлення кваліфікаційної інформації, уніфікація вимог до документації із землеустрою, запровадження відкритоcті розроблених проектів землеустрою за кожним суб’єктом тощо.
За словами Голови Держгеокадастру, перезавантаження потребує й оціночна діяльність. Зокрема планується оновлення методики нормативної грошової оцінки земель населених пунктів і не сільськогосподарського призначення, впровадження переходу до масової оцінки земельних ділянок (нерухомості) тощо.
Також передбачається посилення контролю за охороною земель із метою недопущення негативних екологічних наслідків, а відповідно, збільшення розмірів штрафів за шкоду, завдану самовільним зайняттям земель. Окрім цього, очікується осучаснення звичного регулювання топографо-геодезичної діяльності та створення Національної інфраструктури геопросторових даних.
Тож, прозорість, клієнтоорієнтованість і надання якісних послуг – це ті орієнтири, на основі яких відбуватиметься перезавантаження Держгеокадастру.
Посилання на презентацію українською мовою: http://bit.ly/2Pnk4w9
Посилання на презентацію англійською мовою: http://bit.ly/2Rmac8q