У Головному управлінні Держгеокадастру у Черкаській області відбулася нарада під керівництвом заступника начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Дмитра Мироненка. На заході були присутні керівники відділів, управлінь, структурних підрозділів відомства в районах, представники ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» та Черкаської регіональної філії «Центр ДЗК».
Відкриваючи нараду, Дмитро Мироненко визначив основні напрями, над якими зараз працює землевпорядна служба Черкащини, зокрема, внесення відомостей до Державного земельного кадастру, встановлення меж населених пунктів області, державна реєстрація земельних ділянок, поновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.
Як доповіла начальник Управління державного земельного кадастру ГУ Ольга Пазинич, Держгеокадастр Черкаської області з 1 листопада 2019 року до сьогодні вніс до Державного земельного кадастру (ДЗК) відомості про 6656 земельних ділянок, на які видані правовстановлюючі документи, але відомості були відсутні в ДЗК і не відображалися на Публічній кадастровій карті. Загальна площа цих ділянок – понад 11 тис. гектарів. Найбільше внесено відомостей про ділянки, що розташовані в Уманському, Монастирищенському та Золотоніському районах.
Ольга Пазинич наголосила на продовженні структурними підрозділами в районах роз’яснювальної кампанії серед населення. Адже саме за заявою власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності) здійснюється державна реєстрація земельної ділянки на підставі технічної документації з землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Цим громадяни захистять своє право на власність.
Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області також здійснює заходи щодо встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць. На сьогодні за проектами землеустрою встановлено межі 375 населених пунктів (44%), зокрема 2020 року – 38. Відомості про межі цих населених пунктів внесено до ДЗК.
Керівники районних відділів прозвітували про виконання робіт відповідно до укладених догорів органів місцевого самоврядування з землевпорядними організаціями щодо розробки проектів зі встановлення меж населених пунктів.
Начальник відділу ринку та оцінки земель Євгенія Страшевич зазначила, що на цей час поновлена нормативна грошова оцінка землі 33 населених пунктів, укладено 213 договорів між органами місцевого самоврядування й землевпорядними організаціями про розроблення технічної документації з НГО. На проходження державної землевпорядної експертизи подано документацію 25 населених пунктів. Для затвердження передано до органів місцевого самоврядування технічні документації 18 населених пунктів.
Територіальні підрозділи Держгеокадастру Черкаської області неодноразово направляли листи до сільських, селищних і міських рад про необхідність поновлення НГО населених пунктів, що дозволить збільшити надходження до місцевих бюджетів, оскільки НГО є базою для нарахування орендної плати й земельного податку.
Заступник начальника – начальник Управління з контролю за використанням та охороною земель Ірина Якиляшек наприкінці наради наголосила на неухильному виконанні доручень, яке надає Головне управління Держгеокадастру структурним підрозділам, дотримання термінів виконання.