Інвентаризація державних актів і договорів оренди земель, своєчасність надання адмінпослуг у ЦНАПах області, здійснення перевірок із дотримання вимог земельного законодавства землекористувачами, внесення земельних ділянок у перелік на земельні торги – ці та інші питання розглянуто під час виробничої наради землевпорядної служби області. У заході взяли участь начальник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога, заступник начальника Дмитро Мироненко, директор ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Петро Добровольський, директор ДП «Центр ДЗК» Юрій Підгайний, а також керівники структурних підрозділів ГУ Держгеокадастру в районах.
За підсумками наради керівникам структурних підрозділів доручено продовжити інвентаризацію державних актів і договорів оренди земельних ділянок, зареєстрованих до 2004 року, та відомості про які відсутні в Держаному земельному кадастру (ДЗК). Також проаналізувати землі сільськогосподарського призначення державної власності щодо перебування їх в оренді, наявність вільних земель. Начальник Управління державного земельного кадастру ГУ Держгеокадастру області Ольга Пазинич наголосила на відповідальності керівників структурних підрозділів за своєчасне та якісне надання адміністративних послуг державними кадастровими реєстраторами громадянам через ЦНАП.
Під час наради йшлося й про активізацію роботи державних інспекторів.
«Цього року під час проведення перевірок оформлено матеріали адміністративних справ по 5 порушеннях земельного законодавства, вчинених на площі 75,34 гектара, за якими вжито заходів реагування. Встановлено, зокрема, 3 факти самовільного зайняття земельних ділянок загальною площею 12,7 гектара й 2 порушення, що полягають у несвоєчасному поверненні земельних ділянок, які були попередньо надані в оренду загальною площею 52,39 гектара. У січні порушники добровільно сплатили державі 78 653 гривні шкоди, заподіяної внаслідок порушень вимог земельного законодавства», – доповіла в. о. заступника начальника управління – начальника Управління з контролю за використанням та охороною земель Оксана Яковенко.
Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області реалізує пілотний проект із запровадження екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Як проінформувала начальник відділу державної експертизи Ольга Стрижак, на Черкащині розгляд проектів здійснюють 20 експертів, яким цього року з інших областей надійшло 362 проекти землеустрою. На сьогодні експерти опрацювали 252, на розгляді перебувають ще 110 проектів.
На засіданні обговорено проблеми, які виникають у роботі районних керівників, визначено найбільш нагальні напрями діяльності й терміни виконання завдань, поставлених перед ГУ Держгеокадастру.