Про це наголосив начальник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ігор Віштак на виїзній нараді в Степанецькій ОТГ Канівського району, де були присутні керівники об’єднаних територіальних громад Черкащини. Захід, де йшлося про розвиток громад і подальші кроки реформи децентралізації влади, провів голова облдержадміністрації Сергій Сергійчук.
Одне з найбільш актуальних питань, яке цікавить голів ОТГ, – це земельне, адже розпорядження землями державної власності сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів переходить до компетенції органів місцевого самоврядування. До того ж плата інвесторів за користування землею – значна частина бюджету громад.
«Нині триває інвентаризація земель державної власності. Маємо максимально наповнити Державний кадастр інформацією про земельні ділянки й передати повноваження розпоряджатися ними органам місцевого самоврядування, – зазначив під час виступу Ігор Віштак. – Нагадую, що об’єднаним територіальним громадам необхідно визначити ставки орендної плати за землю, оформити документацію на громадські пасовища й господарські двори, забезпечувати земельними ділянками учасників АТО, надавати інформацію про можливі порушення законодавства щодо охорони та використання земель».
Керівник землевпорядної служби Черкаської області акцентував на дотриманні органами місцевого самоврядування земельного законодавства. Повідомив, що за кожною об’єднаною громадою будуть закріплені державні інспектори. Також Ігор Віштак наголосив, що в разі виявлення порушень або недотримання процедури під час розпорядження землями Держгеокадастр скасовуватиме такі рішення.
«Звертаю увагу голів ОТГ на те, що відповідно до пункту 13 статті 21 Закону України «Про Державний земельний кадастр» органи державної влади та органи місцевого самоврядування у строк не пізніше п’яти робочих днів після прийняття рішень про затвердження документації із землеустрою і технічної документації з оцінки земель, яка згідно з цією статтею є підставою для внесення відомостей до Державного земельного кадастру, надають центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, відповідно до їх компетенції засвідчені копії вказаних рішень для внесення відповідної інформації до Державного земельного кадастру, – сказав начальник обласного Держгеокадастру. – Тож наша співпраця триватиме й надалі. У разі виникнення будь-яких земельних проблем фахівці Держгеокадастру вам завжди допоможуть вирішити їх, роз’яснять законодавство, проконсультують».
У кінці зустрічі Ігор Віштак відповів на запитання присутніх, зокрема про роботу інспекторів, самовільне захоплення земель, підвищення ставки оренди під час поновлення договорів, встановлення меж населених пунктів тощо.