Сьогодні, 19 листопада 2020 року, Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало землі державної власності сільськогосподарського призначення в комунальну власність десятьом об’єднаним територіальним громадам: Зорівській, Великохутірській, Баштечківській, Жашківській, Стеблівській, Буцькій, Балаклеївській, Тернівській, Медведівській і Чигиринській.

 На заході, який проводив начальник обласного Держгеокадастру Ігор Віштак, були присутні голова Держгеокадастру Роман Лещенко, голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Сергійчук та голови, секретарі ОТГ.

Згідно з актами прийому-передачі зазначені об’єднані територіальні громади розпоряджатимуться землею загальною площею майже 10,8 тис. га. Право власності на земельні ділянки ОТГ набудуть із часу державної реєстрації цього права відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

«На Черкащині 16 листопада завершено державну інвентаризацію земель державної власності сільськогосподарського призначення. І вже сьогодні ми беремо участь у визначній події, яка стане реальним проявом децентралізації. Цьому передували численні звернення органів місцевого самоврядування, наполеглива позиція голови Держгеокадастру Романа Лещенка та велика й кропітка робота працівників обласного Держгеокадастру, зокрема з інвентаризації, наповнення  земельного кадастру та підготовки до передачі. До кінця 2020 року в комунальну власність буде передано орієнтовно 120 тисяч гектарів землі, – сказав під час заходу начальник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ігор Віштак. – Сподіваюся, що місцеві органи самоврядування Черкащини зможуть успішно розпорядитися землею – найціннішим національним багатством – на користь громад і всієї області. Адже, безперечно, на місцях видніше, як розставляти пріоритети: передати певну ділянку в оренду фермеру й наповнювати бюджет чи використати її під пасовище, сіножаті, сприяючи зайнятості населення, або ж надати ділянку в приватну власність захисникові нашої Батьківщини».

 

Голова Держгеокадастру Роман Лещенко зазначив, що вдалося зробити те, чого український народ заслуговує вже  багато років. Земельна реформа – це насамперед мова про громади, про людей, у яких забрали право розпоряджатися землею ще 2002 року.

«Наступного року, використовуючи супутникові технології, знімки, повноцінні картографічні шари, ви будете бачити через систему національної інфраструктури геопросторових даних, через відео-портал, який ми запустимо, все, що у вас є: воду, землю, ліси», – запевнив Роман Лещенко голів ОТГ.

За словами голови Держгеокадастру, є символічним те, що передачу земель у комунальну власність ОТГ розпочали саме з Черкащини – серця України. Адже рік тому в Черкаській області стартувала земельна реформа. Як уповноважений Президента із земельних питань Роман Лещенко тоді взяв участь в обговоренні законопроекту Уряду щодо запровадження ринку сільськогосподарських земель у межах програми “Діалоги про Україну”. Цей діалог дав чітке розуміння, як діяти далі в організації земельної реформи.

До кінця року Держгеокадастр планує завершити етап земельної реформи в частині, що стосується передачі, окрім сільськогосподарських, інших земель, зокрема  водних і лісових масивів. Роман Лещенко запевнив, що земельна реформа й децентралізація – процес незворотній.

На заході голови ОТГ, підписавши акти прийому-передачі, подякували за доручені їм такі важливі повноваження й запевнили, що ефективно й раціонально використовуватимуть землю на благо громад.

 

Довідково:

Президент України Володимир Зеленський 15 жовтня 2020 р. підписав Указ № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».

16 листопада Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин», яка запускає механізм повноцінної передачі земель сільськогосподарського призначення всім без виключення об’єднаним територіальним громадам нашої держави.