До Держгеокадастру надходять численні звернення від фізичних і юридичних осіб стосовно доступу до Публічної кадастрової карти. Зокрема, розробники документації із землеустрою та оцінки земель наголошують на необхідності під час роботи користуватись картографічною основою й актуальними відомостями Державного земельного кадастру. На жаль, в умовах воєнного стану оприлюднення таких відомостей, зокрема, через Публічну кадастрову карту обмежено й у векторному вигляді не застосовується.
За таких умов звертаємо увагу на переваги, які забезпечує участь у пілотному проекті щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками (далі – Пілотний проект). Це, зокрема, доступ до картографічної основи Державного земельного кадастру, кадастрового поділу, базових, аналітичних, кадастрових, інформаційних шарів тощо. Користувачі, які є учасниками Пілотного проекту і виконали вимоги адміністратора Державного земельного кадастру щодо підключення до Державного земельного кадастру, можуть безперешкодно користуватись актуальними даними автоматизованої системи, а також даними, що отримані в порядку інформаційної взаємодії Державного земельного кадастру, містобудівного кадастру, кадастрів інших природних ресурсів та інших інформаційних систем.
Крім того, користувачам забезпечується можливість перегляду актуальних даних про об’єкти Державного земельного кадастру безпосередньо в автоматизованій системі без використання окремих програмних модулів, які потребують встановлення та оновлення. При цьому також зникає необхідність користуватися неофіційними інтернет-ресурсами.
Враховуючи зазначене, рекомендуємо сертифікованим інженерам-землевпорядникам отримувати доступ до Державного земельного кадастру в рамках Пілотного проекту та використовувати доступну інформацію в процесі складання землевпорядної документації.
З переліком документів, які потрібно подати до Держгеокадастру для участі в Пілотному проекті, можна ознайомитися за посиланням https://is.gd/fY4Kl5.