У Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів відбувся триденний семінар «Реформування земельних відносин на ринкових засадах» для спеціалістів-землевпорядників сільських і селищних рад.
Як зазначив виконувач обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Дмитро Мироненко, цей семінар важливий тим, що цього року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» від 10 грудня 2015 року № 888-VIII, який потрібно роз’яснити представникам місцевих рад. Адже згідно з нововведенням, до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин належатимуть надання відомостей із Державного земельного кадастру, а також вирішення інших земельних питань.
Детально роз’яснила повноваження органів місцевого самоврядування відповідно до змін Закону України «Про Державний земельний кадастр» начальник відділу оцінки та ринку земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Пазинич. Вона наголосила, що лише ті райдержадміністрації, сільські, селищні, міські ради, які матимуть відповідне організаційне (зокрема й кадрове) та технічне забезпечення, зможуть надавати відомості з Державного земельного кадастру.
Провідний спеціаліст відділу ринку та оцінки землі Євгенія Страшевич провела заняття на тему земельних торгів, що сьогодні дуже актуально. Адже нещодавно Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів», який унеможливлює отримання земельних ділянок державної й комунальної власності в оренду без проведення аукціонів.
Про порядок виділення й отримання земельних ділянок учасникам АТО прочитала лекцію та відповіла на запитання учасників семінару головний спеціаліст відділу використання та охорони земель управління землеустрою Держгеокадастру області Людмила Пазинич.
Своєю чергою спеціалісти юридичного відділу Головного управління Оксана Сіроштан й Ірина Атамась роз’яснили найбільш важливі й проблемні питання земельного законодавства, зокрема створення громадських пасовищ та спадкування земельних часток (паїв). Сільські землевпорядники також дізналися про порядок приватизації земель державних і комунальних підприємств і як вилучати земельні ділянки державної для суспільних потреб.