Національне агентство з питань запобігання корупції листом від 04.03.2025 № 30-10/18244-25 проінформувало органи виконавчої влади, їхні територіальні органи й органи місцевого самоврядування про необхідність зосередити зусилля в напрямку виявлення колаборантів і фактів їхньої колабораційної діяльності.

У забезпеченні основ національної безпеки в умовах військової агресії російської федерації проти України важливу роль відіграє ефективне запобігання та протидія колабораційній діяльності, кримінальну відповідальність за здійснення якої передбачено Законом України від 03.03.2022 № 2108-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність». Тож наразі в Україні запроваджено кримінальну відповідальність за співпрацю з державою агресором, її окупаційною адміністрацією та/або збройними чи воєнізованими формуваннями.

Склад злочину визначений ст. 111-1 Кримінального кодексу України «Колабораційна діяльність» передбачає покарання від  позбавлення права обіймати посади, пов’язані із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування на строк від 10 до 15 років до позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна.

Державний службовець як взірець наслідування повинен неухильно дотримуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України, з повагою ставитися до державної мови й державної символіки України, що є невід’ємним професійним обов’язком, встановленим Законом України «Про державну службу».

Інформацію про виявлені факти колабораційної діяльності (у разі її наявності) прохання направляти на електронну пошту антикорупційного уповноваженого Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області [email protected] або на електронну пошту Національного агентства з питань запобігання корупції [email protected].

Методичні рекомендацї щодоі виявлення колабораційної діяльності