На засіданні колегії Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області розглянуто результати роботи землевпорядної служби області за 2017 рік і перший квартал 2018-го. У заході взяли участь начальник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога, її заступник Дмитро Мироненко та директор департаменту фінансового забезпечення Держгеокадастру Тетяна Кашталян. Також були присутні керівники структурних підрозділів Головного управління в районах, державних підприємств, що належать до сфери управління Держгеокадастру.
Відповідно до порядку денного розглянуто зокрема стан підготовки та проведення земельних торгів Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області за 2017 рік і заплановані обсяги продажу на 2018 рік, виконання плану перевірок на ІІ півріччя 2017 року щодо дотримання земельного законодавства, а також йшлося про передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, забезпечення земельними ділянками учасників АТО тощо.
– За 2017 рік Головне управління видало 3 284 накази про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність громадянам загальною площею 5 096,2085 гектара, 6 335 наказів про затвердження та передачу земельних ділянок у власність загальною площею 10 215,8 гектара, 95 наказів про затвердження й передачу земельних ділянок у користування загальною площею 678,3 гектара. Поновлено 63 договори оренди землі на загальну площу 2 017,4 гектара, внесено зміни до 288 договорів оренди землі, – зазначив у своїй доповіді заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Дмитро Мироненко. – У рамках реалізації пілотного проекту із запровадження екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки спеціалісти структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області направили на погодження до інших областей 10 245 проектів землеустрою, всі проекти опрацьовано. Вісім експертів Головного управління опрацювали 5 717 проектів землеустрою, що надійшли з інших областей.
Начальник відділу ринку та оцінки земель Євгенія Страшевич проінформувала, що 2017 року Головне управлінням Держгеокадастру у Черкаській області організувало 91 земельний аукціон з продажу права оренди 332 лотів загальною площею 4 657,9 га. За результатами торгів передано в користування на умовах оренди 159 земельних ділянок загальною площею 1 816,52 га. Стартова ціна продажу права становила 2 млн 385 тис. грн, у ході проведення торгів орендна плата зросла до 7 млн 140 тис. грн., що становить у середньому 24% від нормативної грошової оцінки (3930 грн/га). Додаткові надходження до місцевих бюджетів – 4 млн 754 тис. грн.
В. о. заступника начальника – начальника Управління з контролю за використанням та охороною земель Оксана Яковенко у своїй доповіді зокрема повідомила, що протягом І кварталу 2018 року державні інспектори Держгеокадастру склали на порушників земельного законодавства 82 протоколи про адміністративне правопорушення та винесли: 79 постанов про накладення штрафів на загальну суму 18 054 грн і 2 постанови про порушення законодавства з ознаками кримінального злочину (шкода, заподіяна державі, – 2 301 122 грн і 410 775 грн).
Як підсумовано на колегії, основними досягненнями діяльності Головного управління протягом 2017 року є завершення проведення обстеження пунктів Державної геодезичної мережі ІІІ класу; розпочало роботу Управління з контролю за використанням та охороною земель, налагоджена тісна співпраця територіальних органів Держгеокадастру в реалізації плану-заходів операції «Урожай-2017»; проведення земельних торгів; наповнення Державного земельного кадастру; надання адміністративних послуг; удосконалення інформаційного ресурсу.
За ініціативи Головного управління спільно з сільськими радами та місцевими адміністраціями ведеться робота з визначення земельних масивів, що можуть бути безоплатно передані у власність військовослужбовцям – учасникам антитерористичної операції.
На сьогодні для Головного управління актуальними залишаються питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад (наразі вже передано землю Єрківській ОТГ і Кам’янській ОТГ), а також установлення меж населених пунктів, поновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, встановлення меж водоохоронних зон і прибережних захисних смуг та меж земельних ділянок природно-заповідного фонду.