Про це йшлося на нараді за участю голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка, його радника Володимира Білика, в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Дмитра Мироненка, начальника управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Ігоря Колодки. Також були присутні керівники районних відділів і управлінь Держгеокадастру, заступники голів райдержадміністрацій.
Як зазначив Юрій Ткаченко, одна з проблем, що перешкоджає виділенню землі бійцям, – це відмова сільгосппідприємців, які орендують землі сільськогосподарського призначення державної власності, поступитися кількома гектарами заради учасників АТО. До того ж, отримавши у власність, АТОвці знову віддадуть цю землю їм в оренду. А ще трапляються випадки, коли в селі отримують ділянки громадяни з інших областей, а для тутешніх учасників АТО землі не вистачає. Зі скаргами військовослужбовці звертаються зокрема й до облдержадміністрації.
Детально про ситуацію з виділення землі АТОвцям розповів Дмитро Мироненко. Так, на сьогодні в області виявили бажання отримати земельні ділянки 2 180 учасників АТО. Надано 2 104 дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок військовим і родинам загиблих на загальну площу 2 848,62 га. Уже 623 особи отримали у власність за рахунок земель державної та комунальної власності земельні ділянки загальною площею 690,51 га.
– На жаль, недостатньо ведеться робота нашими підрозділами в районах для налагодження співпраці з сільськими радами й райдержадміністраціями щодо надання землі учасникам АТО, – зазначив в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області. – Адже голови сільських рад добре знають своїх учасників АТО, серед яких не всі обізнані з порядком отримання землі. Сільські ради першочергово мають дбати про забезпечення землею місцевих, що запобігатиме виникненню конфліктів. Безперечно, потрібно впливати на сільгосптоваровиробників, які не погоджуються на вилучення в них земельних ділянок.
Іноді самі учасники АТО відмовляються звертатися до орендаря за погодженням чи хочуть отримати ділянку там, де немає такої можливості. Тож, якщо виникають непорозуміння з людьми, які воювали, Дмитро Мироненко порадив начальникам терорганів Держгеокадастру звертатися в Центри допомоги учасникам АТО, що є в кожному районі.
Керівник землевпорядної служби Черкащини закликав об’єднати й активізувати зусилля районних відділів земельних ресурсів, сільських рад, райдержадміністрацій, управлінь агропромислового розвитку.
– Робота з надання землі учасникам АТО має бути спільною, а не лише Головного управління Держгеокадастру, що є розпорядником земель сільськогосподарського призначення державної власності. Адже ми лише ухвалюємо остаточне рішення, а до цього повинна тривати значна робота як органів місцевого самоврядування, так і самих військовослужбовців.