Наприкінці минулого тижня відбулася спільна нарада виконувача обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольги Залоги, начальників структурних підрозділів відомства, першого заступника голови облдержадміністрації Віталія Коваля й учасників антитерористичної операції, зокрема членів громадських організацій атовців із різних районів, представників райдержадміністрацій і органів місцевого самоврядування. Присутні обговорили питання щодо пришвидшення виділення земельних ділянок учасникам АТО й ознайомилися з новими законодавчими актами в земельній сфері.
– На сьогодні до Головного управління Держгеокадастру в області надійшло 9 530 клопотань від учасників АТО. Надано 6 379 дозволів на розробку землевпорядної документації на загальну площу 10 733,59 гектара, – зазначила під час виступу Ольга Залога. – Уже отримали у власність 2 969 осіб із числа військовослужбовців, правоохоронців і членів їхніх сімей за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності земельні ділянки загальною площею 4 963,31 гектара. На розгляді в Головному управлінні нині перебуває 311 звернень учасників АТО. Протягом січня – липня 2017 року знято з аукціонів для передачі у власність учасникам АТО 16 земельних масивів загальною площею 353,61 гектара. Також на підставі наказів Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області на території області зарезервовано 314 земельних масивів загальною площею 2 525,28 гектара, що можуть бути передані у власність учасникам АТО, із них: для ведення індивідуального садівництва – 110,52 гектара (10 ділянок) і для ведення особистого селянського господарства – 2 414,76 гектара (304 ділянки). Інформація про зарезервовані ділянки розміщена на офіційному сайті Головного управління та постійно оновлюється.
Ольга Володимирівна роз’яснила механізм запровадження «Стратегії удосконалення механізму управління в сфері використання й охорони земель сільськогосподарських земель державної власності та розпорядження ними». Керівник землевпорядної служби Черкащини привернула увагу голів райдержадміністрацій і районних депутатів до затвердження нормативної грошової оцінки земель як однієї з умов земельних торгів. Відповідно до Стратегії, затвердженої постановою Кабінетом Міністрів України 7.06.2017 р., під час оформлення лотів для продажу прав оренди встановлюватиметься строк дії договору оренди 7 років і стартова ціна лота – не нижче 8% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
– У разі надання дозволів на розроблення документації із землеустрою територіальними органами Держгеокадастру до набрання чинності цієї Стратегії на умовах, що суперечать положенням цієї Стратегії, затвердження такої документації здійснюється до кінця кварталу, що настає за кварталом, у якому була схвалена ця Стратегія. Тобто видані дозволи можуть бути реалізовані Держгеокадастром, а саме розроблені проекти та затверджені Держгеокадастром у термін до 1 жовтня 2017 року, – наголосила в. о. начальника землевпорядної служби Черкащини. – Тому прохання до присутніх голів райдержадміністрацій, представників спілок атовців провести щодо цього роз’яснювальну роботу. З боку Головного управління Держгеокадастру буде повна співпраця, оскільки терміни затвердження дуже стислі. Намагатимемося, щоб усі хлопці, у яких є дозволи, реалізували своє право на отримання земельних ділянок.
Атовці також отримали відповідь від Ольги Залоги на запитання про механізм припинення договору оренди з сільгоспвиробниками задля виділення частини орендованого поля громадянам у власність і про резервування земельних ділянок.