Протягом 9 – 10 жовтня 2023 року представники Держгеокадастру та державного підприємства «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії» долучилися у форматі відеоконференції до роботи експертної місії Європейського Союзу в рамках інструмента TAIEX з питань розвитку та функціонування національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) відповідно до Директиви ЄС INSPIRE.
Із вітальним словом на заході виступив в. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко, який наголосив на важливості TAIEX як інструмента для поглиблення європейської інтеграції України.
Експерти Європейського Союзу поділилися досвідом упровадження й функціонування систем інфраструктури геопросторових даних в ЄС та у своїх державах.
Ула Кронборґ Мацолі, головний радник Данського агентства з питань постачання даних та інфраструктури, презентувала інформацію щодо імплементації й стану реалізації Директиви ЄС INSPIRE, а також поділилася практичним досвідом Данії у сфері міжсекторальної співпраці.
Доктор Роберто Біанчіні, географ Італійського географічного товариства, представив учасникам заходу огляд імплементації Директиви ЄС INSPIRE в Італії на національному й регіональному рівнях. Експерт відзначив роль статистичних даних у НІГД і розповів про функціонування інфраструктури геопросторових даних на національному рівні, зосередив увагу на використанні супутникових знімків високої роздільної здатності при оновленні наборів базових геопросторових даних.
Українські спікери презентували поточний стан справ у розробленні та впровадженні НІГД, поділилися можливостями функціоналу національного геопорталу й розповіли про вплив Директиви INSPIRE на розвиток НІГД в Україні.
Під час дискусії та підбиття підсумків учасники експертної місії обговорили важливість впровадження НІГД відповідно до вимог Директиви INSPIRE. Також міжнародні експерти надали рекомендації Україні щодо подальшої розбудови НІГД в Україні.
Довідково
Інструмент технічної допомоги й обміну інформацією (TAIEX) – це інструмент Європейської Комісії, що надається з метою розбудови інституціональної спроможності, наближення національного законодавства до законодавства Європейського Союзу (acquis communautaire), його імплементації та подальшого ефективного використання.