Виправлення помилок у Державному земельному кадастрі (ДЗК), надання у власність і резервування земельних ділянок для учасників АТО, стан реалізації пілотного проекту із запровадження екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки – ці та інші питання обговорено 25 жовтня на черговій робочій нараді Головного управління Держгкеокадастру у Черкаській області. У заході взяли участь начальник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога, її заступник Дмитро Мироненко, директор ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Петро Добровольський, директор ДП «Центр ДЗК» Юрій Підгайний, керівники структурних підрозділів у районах ГУ Держгеокадастру.
За останні п’ять місяців 2017 року державні кадастрові реєстратори області перенесли з Державного реєстру земель до ДЗК відомості по 70 тис. земельних ділянках. Про це повідомила начальник Управління державного земельного кадастру ГУ Держгеокадастру області Ольга Пазинич. Роботи з виправлення помилок у Державному земельному кадастрі та перенесення відомостей до ДЗК тривають і надалі, до того ж керівникам структурних підрозділів доручено пришвидшити виконання цих завдань.
Як доповів начальник Управління землеустрою та охорони земель ГУ Держгеокадастру області Євгеній Коломієць, на Черкащині 5 081 особа (79,5% від наданих дозволів) із числа військовослужбовців, правоохоронців і членів їхніх родин уже отримали у власність за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності земельні ділянки загальною площею 8 777,54 га. Станом на 20 жовтня 2017 року Головне управління надало 6 391 дозвіл на розробку землевпорядної документації на загальну площу 10 757,09 га, або 62,07 % від загальної кількості (10 296) клопотань учасників АТО, що надійшли до ГУ.
Також протягом дев’яти місяців 2017 року надано 168 дозволів на поділ земельних ділянок загальною площею 4 293,67 га для подальшого надання їх атовцям. На замовлення Головного управління Держгеокадастру здійснюється 68 поділів земельних ділянок загальною площею 1 343,67 га й 100 поділів (2 950 га) – на замовлення фізичних та юридичних осіб (користувачів земельних ділянок).
Структурним підрозділам доручено вжити вичерпних організаційних заходів щодо добору земельних ділянок для забезпечення ними атовців. Адже це залишається пріоритетним завданням землевпорядної служби.
Керівники управлінь і відділів Головного управління та його структурних підрозділів у районах Черкащини отримали подальші завдання з чітким терміном виконання задля подальшої реалізації земельної реформи в Україні.