Сьогодні, 18 квітня, під час робочої наради працівники Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області обговорили поточну роботу структурних підрозділів у районах, зокрема державних кадастрових реєстраторів, та визначили завдання для подальшої роботи.
Начальник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога привернула увагу до якості надання адміністративних послуг у ЦНАПах, що надають державні кадастрові реєстратори, обов’язковості щотижневих звітів про кількість послуг і надходження в бюджет коштів за них. Так, цього року надано понад 24 тисячі адмінпослуг у земельній сфері, найбільше з яких – це державна реєстрація земельних ділянок (12060) і надання витягу з Державного земельного кадастру про земельні ділянки (9402). Також на заході проаналізовано проблеми, які виникають під час розгляду звернень фізичних та юридичних осіб, і запропоновано механізми їх усунення.
Начальник Управління державного земельного кадастру ГУ Ольга Пазинич доповіла про процес передачі земель державної власності сільгосппризначення в комунальну власність, що розпочався цього місяця й триватиме до кінця року. Уже передано землі в комунальну власність Кам’янській ОТГ і Єрківській ОТГ. Протягом квітня запланована передача ще шістьом ОТГ: Білозірській, Степанківській (Черкаський район), Бузівській (Жашківський район), Моринській і Стеблівській (Корсунь-Шевченківський район) та Мокрокалигірській (Катеринопільщина). Наразі триває інвентаризація цих земель і підготовка відповідних документів.
Нагальним завданням Держгеокадастру області залишається інспектування використання й охорони земель державної власності. Це надто актуально зараз, коли починаються роботи на полях. Ольга Залога доручила керівникам районів, які водночас є державними інспекторами, разом із державними інспекторами Управління з контролю за використанням та охороною земель ГУ перевірити, чи всі землі законно обробляють сільгосппідприємства. Адже через самовільне захоплення угідь бюджети місцевих рад недоотримують кошти.
На нараді також йшлося про поновлення нормативної грошової оцінки земель (НГО) населених пунктів. Головне управління Держгеокадастру неодноразово повідомляло міські, сільські та селищні ради про необхідність передбачити в їхніх бюджетах кошти для проведення робіт зі встановлення меж населених пунктів і поновлення НГО. Проведення вищевказаних робіт дасть можливість значно наповнити бюджети сільських, селищних, міських рад коштами, які надійдуть у порядку сплати податків, орендної плати за використання земель комунальної власності. Державне підприємство «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» уклало договори на розробку технічних документацій із НГО для 71 населеного пункту загальною вартістю майже 1 млн 143 тис. грн.
Заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Дмитро Мироненко закликав керівників структурних підрозділів активніше долучати державні підприємства, які належать до сфери управління Держгеокадастру, до надання послуг: складання проектів відводу земельних ділянок для всіх потреб, проведення НГО земель у населених пунктах і за їхніми межами, експертної грошової оцінки земельних ділянок, розробки проектів землеустрою тощо.