Новини

Результати здійснення державного нагляду (контролю) у сфері використання та охорони земель

У період із 7 до 11 вересня 2020 року Управліннями з контролю за використанням та охороною земель, які діють у складі Головних управлінь Держгеокадастру в областях, здійснено 607 заходів державного нагляду за використанням та охороною земель (порівняно з попереднім тижнем —  +89; +17%), за результатами яких виявлено 447 порушень земельного законодавства, зокрема заходів державного контролю щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель — +6%.

За вказаний період нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу на суму в розмірі 2 350 965 грн (+1 583 379 грн; +206%). У добровільному порядку відшкодовано 871 637 грн (-7%).

До органів прокуратури, органів досудового слідства направлено 55 (+100%) матеріалів про порушення вимог законодавства, зокрема, що містять ознаки злочинів.

Протягом вказаного періоду найкращий результат зі здійснення заходів державного контролю показало Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області.

Зокрема, фахівці управління здійснили 26 заходів державного нагляду (виявлено 21 порушення земельного законодавства) і нарахували шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, тощо загальною сумою 632 286 гривень