Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру підбила проміжні підсумки розпочатого Кабінетом Міністрів України в лютому процесу передачі державних сільгоспземель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

На 1 жовтня 2018 року 479 об’єднаних територіальних громад отримали в комунальну власність землі сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів загальною площею понад 938,7 тис. гектарів.

Натепер повністю виконано план-графік передачі державних земель сільськогосподарського призначення у комунальну власність ОТГ у Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській і Черкаській областях.

Як відзначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, органи земельних ресурсів узяли на себе організацію робіт із оформлення земельних ділянок, а затрати на проведення інвентаризації компенсував Уряд.

«Це якісна передача, в результаті якої ОТГ отримують належним чином оформлені земельні ділянки, із кадастровими номерами, чіткими межами, готові для прийняття на баланс, – відзначив Максим Мартинюк. – Зі свого боку, ми очікуємо ефективного розпорядження цим ресурсом органами місцевого самоврядування і будемо моніторити реальне використання земель ОТГ, зокрема відслідковувати динаміку орендних ставок».

Усього до кінця 2018 року заплановано передачу сільгоспземель ще 183 об’єднаним територіальним громадам.

Із детальною інформацією щодо передачі земель у власність ОТГ у розрізі областей можна ознайомитися на інфографіці, що вище.

За повідомленням Держгокадастру