За 2018 рік Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області організовувало 104 земельні аукціони з продажу прав оренди земельних ділянок, що розташовані в усіх районах області, окрім Христинівського. Відповідно до результатів торгів передано в користування 203 земельні ділянки загальною площею 3284,га.

Стартова ціна продажу прав оренди разом становила 6 млн 400 тис. грн, або 8% від нормативної грошової оцінки (НГО) земель. У ході проведення торгів орендна плата зросла до 13 млн 221 тис. грн, що становить у середньому 16,5% від НГО, або в грошовому еквіваленті – 4 тис. грн/га. Ці кошти щорічно надходитимуть до місцевих бюджетів, в адмінмежах яких розташовані ділянки.

Найдорожчою 2018 року стала земельна ділянка площею 27,8 га в адмінмежах Плескачівської сільської ради Смілянського району. Щорічна плата за неї зросла до 274,52% від НГО, у грошовому еквіваленті – 155104 грн, стартова ціна була лише 4520 грн.

«Земельні торги – найбільш ефективна форма надання землі в користування. Гроші від оренди надходять до місцевих бюджетів, і завдяки роботі Держгеокадастру ця сума щороку збільшується. Так, 2017 року за результатами торгів надійшло до місцевих рад Черкащини понад 7 мільйонів гривень, а торік – більше 13 мільйонів гривень, – зазначила  начальник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога.    Цього року ми продовжуємо роботу з пошуку нових ділянок для  продажу прав оренди на них, у чому зацікавлені насамперед громади».