У листопаді 2018 року за результатами земельних торгів, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області, передано в користування аграріям 6 ділянок загальною площею понад 249,3 га, які розташовані в Чигиринському й Жашківському районах. Цю землю передано в користування на 7 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Річна орендна плата за всі земельні ділянки збільшилась із 705,5 тис. грн до 3 млн 65 тис. грн.

Під час проведення аукціонів найдорожче продано права оренди земельної ділянки площею 14,2 га в адмінмежах Галаганівської сільської ради Чигиринського району. Щорічна плата за неї зросла до 135,7% від нормативної грошової оцінки землі (НГО), у грошовому еквіваленті – 149,4 тис. грн, стартова ціна лота була лише 8,8 тис. грн.

В адмінмежах Трушівської сільської ради цього ж району продано права оренди земельної ділянки площею143,3 га за 41,28% від НГО. Віднині щороку за цю ділянку інвестор сплачуватиме до бюджету сільради 2 млн 153 тис. грн (початкова вартість оренди була 417 тис. грн).

Довідково:

Земельні торги проводять відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Із детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися в розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.