Завершився базовий навчальний курс «Основи створення інтероперабельних геопросторових даних для розвитку НІГД», організований Міністерством аграрної політики та продовольства України і Держгеокадастром за підтримки Програми USAID з аграрного та сільського розвитку.

За підсумками курсу 137 представників центральних і територіальних органів влади, державних підприємств, установ та організацій, діяльність яких пов’язана з геопросторовими даними, успішно пройшли навчання й отримали сертифікати про підвищення кваліфікації. Це, зокрема, посадові особи керівного складу Апарату РНБО України, Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства енергетики, Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства охорони здоров’я, Держгеокадастру, Держгеонадр, Держводагентства, Державної екологічної інспекції та інших державних органів.

Слухачі базового навчального курсу брали участь у лекційних і практичних заняттях, консультаціях щодо створення якісних даних для Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД).

Базовий навчальний курс тривав у період із 1 березня до 1 квітня 2023 року та був рекомендований для посадових осіб керівного складу державних органів, діяльність яких пов’язана з геопросторовими даними.

Таке навчання є важливим етапом розвитку НІГД, адже набуті знання дозволять держателям геопросторових даних забезпечити наповнення геопорталу НІГД якісними й сучасними даними.

Довідково

Навчальний курс «Основи створення інтероперабельних геопросторових даних для розвитку НІГД» безоплатний для всіх категорій слухачів та передбачає навчання за двома напрямами: базовим і поглибленим.

Поглиблений навчальний курс розпочався 31 березня та триватиме до 2 травня 2023 року. Він орієнтований на фахівців (спеціалістів) державних органів, діяльність яких пов’язана з геопросторовими даними.