Цього тижня Вищий господарський суд України відмовив у задоволенні касаційної скарги одного з товариств і залишив у силі судове рішення про задоволення позову прокурора в частині збитків і повернення спірної землі державі. Ще в травні 2017 року Господарський суд Черкаської області за позовом  обласної прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області стягнув із цього товариства понад 600 тис. гривень шкоди за самовільне зайняття земельної ділянки та заборонив йому надалі використовувати ці угіддя.

Розгляд цієї справи розпочався ще 2013 року, коли державні інспектори встановили незаконне використання земель сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 472,85 га:  268,18 га в адмінмежах Білозірської сільської ради Черкаського району й 204,67 га в адмінмежах Хлистунівської й Будо-Орловецької сільських рад Городищенського району.

 Довідково:

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 22 липня 2016 р. № 482, функції з контролю за землями сільськогосподарського призначення, які раніше виконувала Державна сільськогосподарська інспекція України, передано Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру