Упродовж січня – травня 2020 року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області здійснили 266 перевірок із питань дотримання вимог земельного законодавства.

За результатами перевірок проведено 54 розрахунки розміру шкоди, заподіяної внаслідок порушень вимог земельного законодавства, на загальну суму 355 147 грн, із яких добровільно сплачено 212 363 грн.

У ході своєї роботи фахівці обласного Держгеокадастру оформили матеріали адміністративних справ, виявивши 115 порушень земельного законодавства. До порушників вжито заходів реагування, зокрема накладено стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 14 093 грн, із них добровільно сплачено 8 585 грн. Загалом видано 108 приписів на усунення порушень земельного законодавства.

Окрім того, направлено 31 клопотання до органів державної влади й місцевого самоврядування про приведення ухвалених розпоряджень і рішень про передачу земельних ділянок в оренду, власність та користування відповідно до законодавства.