У Головному управлінні Держгеокадастру у Черкаській області триває робота з перенесення до Державного земельного кадастру (ДЗК) відомостей про земельні ділянки. На сьогодні зібрано і внесено дані 754451 земельної ділянки. Ці землі розташовані на території Черкаської області. Найбільше таких ділянок – у Черкаському (64288), Чорнобаївському (51070), Жашківському (42252) і Драбівському (42228) районах.

Для наповнення ДЗК, що є одним із головних завдань Держгеокадастру області, державні кадастрові реєстратори аналізують повноту відомостей ДЗК і доповнюють її даними з Державного реєстру земель. Публічні дані про земельні ділянки відкривають доступ до реєстру власників земель і пришвидшують процес надання адміністративних послуг в онлайн-режимі.

Довідково:
Державний земельний кадастр – це єдина державна система земельно-кадастрових робіт, яка встановлює процедуру визнання факту виникнення або припинення права власності й права користування земельними ділянками та містить сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим цих ділянок, їхню оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристику, розподіл серед власників землі й землекористувачів.
Як зазначено в ст. 194 Земельного кодексу України, призначенням державного земельного кадастру є забезпечення необхідною інформацією органів державної влади й органів місцевого самоврядування, заінтересованих підприємств, установ і організацій, а також громадян із метою регулювання земельних відносин, раціонального використання та охорони земель, визначення розміру плати за землю й цінності земель у складі природних ресурсів, контролю за використанням та охороною земель, економічного й екологічного обґрунтування бізнес-планів і проектів землеустрою.