Реформування територіальних органів Держгеокадастру в районах, запровадження екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, стан відкриття Поземельних книг, проблемні питання стосовно надання у власність земельних ділянок учасникам АТО, обстеження пунктів державної геодезичної мережі України – ці та інші питання розглянуто під час наради землевпорядної служби області, яку провів заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Дмитро Мироненко.

    – Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про реформування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру», якою оптимізовано структуру Держгеокадастру. Територіальні органи Держгеокадастру в районах (містах) будуть реорганізовані в структурні підрозділи Головного управління Держгеокадастру й ліквідуються як юридичні особи публічного права, – повідомив Дмитро Мироненко. – Уже з 1 жовтня централізованою будуть бухгалтерія, кадрова та юридична служби. При цьому буде збільшено кадровий ресурс для надання адміністративних послуг, зокрема державних кадастрових реєстраторів, спеціалістів з ринку та оцінки земель, спеціалістів у сфері землеустрою та охорони земель.

     За словами Дмитра Мироненка, із наступного місяця чекає ще одне нововведення: територіальний орган Держгеокадастру, який погоджуватиме проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки, обиратимуть за випадковим принципом відповідною електронною програмою. Це дозволить уникнути особистого контакту між розробником проекту землеустрою та органом, який здійснює його погодження.

    Окрім потужного антикорупційного ефекту, реформа сприятиме й підвищенню рівня кваліфікації спеціалістів. Адже погодження проектів землеустрою здійснюватимуть лише ті працівники територіальних органів Держгеокадастру, які складуть кваліфікаційний іспит у Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру й будуть визначені експертами державної експертизи.

    Уже сьогодні, 20 вересня, екстериторіальність погодження проектів землеустрою випробують у Вінницькій, Полтавській і Чернігівській областях та в Києві.