Сьогодні, 21 травня, відбулася чергова робоча нарада землевпорядної служби Черкащини, яку провела начальник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога. Розглянуто питання інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності, встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць і нормативної грошової оцінки населених пунктів, організацію  сканування фонду документації, виконання планів робіт із інспекційної діяльності та інші.

 

Як доповіла начальник Управління державного земельного кадастру ГУ Ольга Пазинич, Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області здійснює заходи з інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності. Інвентаризація, яку проводить державне підприємство «Центр ДЗК», включає, зокрема, підготовку графічних матеріалів та експлікації земель, погодження картографічних матеріалів із головами сільських рад, розробку документації із землеустрою з інвентаризації земель, погодження документації із землеустрою, реєстрацію земельних ділянок у ДЗК, затвердження документації із землеустрою.

Також важливим напрямом роботи Держгеокадастру у Черкаській області залишається встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць. Наразі укладено договори з розробниками документації із землеустрою з розробки проектів землеустрою зі встановлення меж 316 населених пунктів.

  

Районні відділи (управління) Головного управління повністю підготували  документацію із землеустрою для перетворення в електронний (цифровий) вигляд відповідно до Положення про Державний фонд документації. У Черкаській області обсяг документації із землеустрою, що підлягає перетворенню в електронний формат у 2019 році за рахунок коштів Державного бюджету, становить 66 тисяч штук.

На нараді розглянуто роботу державних інспекторів. Заступник начальника управління – начальник відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Управління з контролю за використанням та охороною земель Оксана Яковенко повідомила, що державні інспектори впродовж 2019 року здійснили 227 перевірок із питань дотримання вимог земельного законодавства землекористувачами, власниками земельних ділянок, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Нараховано понад 2,2 млн грн шкоди, із яких добровільно сплачено 540 тис. грн. Окрім того, за результатами 37-ми перевірок суб’єктів господарювання нараховано понад 148 тис. грн шкоди, із яких уже сплачено 40,7 тис. грн.

– Наголошую на дотриманні термінів і планів виконання інспекторських перевірок, пришвидшенні робіт зі встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць і поновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, – звернулася начальник Держгеокадастру Черкаської області Ольга Залога до керівників структурних підрозділів у районах. – Результати виконання доручень цієї наради обговоримо на початку наступного місяця.