На Черкащині працюють виїзні мобільні групи операторів, які навчають аграріїв вносити відомості про себе в електронну систему «Державний аграрний реєстр». У складі групи – начальник Управління державного земельного кадастру Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Пазинич.

Цього тижня мобільна команда операторів реєстру побувала в Іркліївській ОТГ Чорнобаївського району й Іваньківській ОТГ Маньківського району. Зареєструвавшись, аграрій у своєму онлайн-кабінеті зможе слідкувати за інформацією з чотирьох реєстрів: Державного земельного кадастру, Реєстру юридичних та фізичних осіб, Реєстру речових прав та Реєстру тварин. Учасник зможе подавати заявки на виправлення помилок у Державному земельному кадастрі, а також отримувати інформацію про державну підтримку.

 

За словами Ольги Пазинич, до неї як представника землевпорядної служби, окрім сільгоспвиробників, приходили селяни, щоб з’ясувати свої земельні питання, зокрема щодо розпаювання фермерських господарств, розорення прибережних смуг, порядок приватизації земельних ділянок, про земельні ділянки, вправо власності на які посвідчені старими актами, та ін. Усі громадяни отримали  консультації й роз’яснення законодавства щодо їхніх проблем.

Довідково. Державний аграрний реєстр – електронний майданчик, який сприятиме створенню прозорої системи державної підтримки аграріїв. Через особистий кабінет агровиробник зможе ефективно та швидко комунікувати з органами державної влади, слідкувати за новинами, державною підтримкою, ділитися інформацією, а також бачитиме, скільки в нього є землі, чи не зникла земельна ділянка, чи не з’явився в його ділянок новий власник тощо.

Зареєструватися у Державному аграрному реєстрі онлайн можна за посиланням: www.ar.gov.ua