У Головному управлінні Держгеокадастру у Черкаській області відбулася зустріч першого заступника начальника Головного управління Олександра Безбородька, начальника управління Державного земельного кадастру Людмили Пазинич із Тетяною Буряк, представником розробника плану просторового розвитку території Сагунівської територіальної громади Черкаського району – консорціуму «Архітектура Геодезія Землеустрій».

Розглянуто зокрема питання внесення відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру, накладання земельних ділянок, неоформлені земельні ділянки під будівлями й господарчими дворами, відчуження земельних ділянок та інші.

«Сагунівська територіальна громада – одна з перших в Україні, для якої розробляють комплексний план просторового розвитку, що одночасно поєднує містобудівну документацію та документацію із землеустрою. Цей план сприятиме розвитку території громади: створенню соціальної, транспортної та інженерної інфраструктури, умов для роботи місцевого бізнесу й залучення інвестицій, формуванню екомережі, рекреаційних зон, охорони і збереження культурної спадщини й земель, організації єдиної системи обслуговування населення тощо, – зазначив Олександр Безбородько. – Вихідними даними для комплексного плану є також і відомості про об’єкти Державного земельного кадастру, тому фахівці обласного Держгеокадастру консультуватимуть розробника та надаватимуть потрібну допомогу для успішного завершення цього проєкту, що може стати зразком для інших громад не лише Черкащини, а й усієї України».

Під час розроблення комплексного плану будуть інвентаризувати ресурси громади (земельні, лісові, водні, корисні копалини), що забезпечить їхнє раціональне й ефективне використання. У результаті розкриватимуться нові можливості й потенціал громади, відбуватиметься економічне зростання та збільшення дохідної частини місцевого бюджету.

Довідково

Президент України Володимир Зеленський 23 липня 2020 року підписав Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель» (законопроєкт №2280), який Верховна Рада прийняла 17 червня 2020 року. Закон врегульовує питання комплексного просторового планування територій громад, що скасовує необхідність розроблення декількох, споріднених за змістом, видів містобудівної документації та документації із землеустрою. Також цей закон унормовує питання, пов’язані із затвердженням цієї документації та формуванням електронної картографічної основи для планування території.