Сьогодні, 18 червня, в Головному управлінні Держгеокадастру у Черкаській області відбулася визначна подія: передано землю державної власності сільськогосподарського призначення в комунальну власність усім 28-ом об’єднаним територіальним громадам, які створені торік. До того ж Черкащина на першому місці в Україні за кількістю ОТГ, яким цього року заплановано передати землю.

Цій події передувала велика й кропітка робота працівників Держгеокадастру області, ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» і Черкаської регіональної філії «Центр ДЗК». Усі заплановані завдання виконали якісно і вчасно.

Для підписання актів прийому-передачі земельних ділянок до обласного Держгеокадастру прибули голови й землевпорядники ОТГ. Згідно з підготовленими документами передано 3322 земельні ділянки загальною площею 32769 га таким ОТГ: Вільшанській і Хлистунівській Городищенського району, Великохутірській і Михайлівській Драбівського району, Водяницькій і Шевченківській Звенигородського району, Плешканівській (землі Золотоніського й Драбівського районів), Баландинській і Лебедівській Кам’янського району, Канівській, Бобрицькій, Литвинецькій, Межиріцькій, Таганчанській Канівського району, Бужанській і Лисянській Лисянського району, Балаклеївській, Березняківській і Тернівській Смілянського району, Дмитрушківській, Ладижинській Уманського району, Леськівській, Руськополянській і Червонослобідській Черкаського району, Сагунівській (Черкаський і Чигиринський райони), Медведівській і Чигиринській ОТГ Чигиринського району, Лип’янській ОТГ Шполянського району.

Найбільше землі перейшло в розпорядження Чигиринської міської ОТГ (понад 4 тис. га) і Вільшанської селищної ОТГ – більше як 3 тис. га.

Керівництво Держгеокадастру Черкаської області побажало головам ОТГ плідної та ефективної роботи з розпорядження землею на благо громад.

Торік Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало 26-тьом ОТГ 4320 ділянок загальною площею 40,5 тис. гектарів. Тож на сьогодні всього передано 7642 ділянки загальною площею понад 73 тисячі гектарів.

Довідково:

Передача земель сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність об’єднаним територіальним громадам (ОТГ) відбувається відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 р. № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад».

Процес передачі землі об’єднаним територіальним громадам складається з чотирьох етапів. Спочатку громада направляє клопотання до обласного управління Держгеокадастру. Потім відбувається інвентаризація земель у межах ОТГ, які до цього не були передані в користування. Далі здійснюється реєстрація в кадастрі ділянок, які були проінвентаризовані, після чого відбувається передача землі в комунальну власність за наказом начальника обласного управління Держгеокадастру.

Право власності на земельні ділянки ОТГ набудуть із часу державної реєстрації цього права відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».