Сьогодні, 6 червня 2018 року, Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало землі державної власності сільськогосподарського призначення в комунальну власність об’єднаним територіальним громадам. На заході були присутні заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Дмитро Мироненко, заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань, працівники Держгеокадастру області, ДП «Центр державного земельного кадастру», ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», голови й землевпорядники ОТГ, журналісти місцевих ЗМІ.

Згідно з актами прийому-передачі земельні ділянки передано дванадцятьом ОТГ: Білозірській і Степанківській Черкаського району, Ліплявській Канівського району, Бузівській Жашківського району,  Моринській і Стеблівській Корсунь-Шевченківського району, Михайлівській Кам’янського району, Мокрокалигірській Катеринопільського району, Буцькій Маньківського району, Тальнівській, Жашківській ОТГ і Ротмистрівській Смілянського району – всього 1457 ділянок загальною площею 15 тисяч 167 гектарів.

Найбільше землі перейшло в розпорядження Стеблівської ОТГ – понад 3 тисячі гектарів. Двом із зазначених ОТГ – Ротмистрівській і Жашківській – передано позачергово, з випередженням графіка, оскільки відповідні роботи вже виконано.

«Сподіваюся, що органи місцевого самоврядування зможуть розпорядитися цією землею на користь громад. Адже, безперечно, на місцях видніше, як розставляти пріоритети: проводити аукціони та передати певну ділянку в оренду чи використати її під громадське пасовище, сіножаті або передати у власність громадянам. Ми й надалі готові до співпраці з ОТГ. Шановні голови, ви завжди можете звернутися до фахівців Держгеокадастру по консультацію чи роз’яснення земельного законодавства», – зазначив Дмитро Мироненко.

У квітні Держгеокадастр області вже передав у комунальну власність Кам’янській ОТГ 92 земельні ділянки загальною площею майже 1177 гектарів і Єрківській ОТГ – 40 ділянок загальною площею понад 633 гектари земель сільськогосподарського призначення державної власності.

Тож ураховуючи сьогоднішню подію, усього Головне управління Держгеокадастру Черкаської області передало ОТГ понад півтори тисячі ділянок загальною площею майже 17 тисяч гектарів. Решті 12-тьом громадам (у Черкаській області всього 26 ОТГ) буде передано земельні ділянки до кінця року відповідно до розробленого Держгеокадастром плану-графіка, що розміщений на сайті Держгеокадастру: https://otg.land.gov.ua/bundles/gromada/doc/plan.pdf.

Довідково:

Передача земель сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність об’єднаним територіальним громадам (ОТГ) відбувається відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 р. № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад».

Процес передачі землі об’єднаним територіальним громадам складається з чотирьох етапів. Спочатку громада направляє клопотання до обласного управління Держгеокадастру. Потім відбувається інвентаризація земель у межах ОТГ, які до цього не були передані в користування. Далі здійснюється реєстрація в кадастрі ділянок, які були проінвентаризовані, після чого відбувається передача землі в комунальну власність за наказом начальника обласного управління Держгеокадастру.

Право власності на земельні ділянки ОТГ набудуть із часу державної реєстрації цього права відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».