Сьогодні, 27 вересня,  Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало землі державної власності сільськогосподарського призначення в комунальну власність 12-тьом об’єднаним територіальним громадам. На заході були присутні голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко, начальник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога, заступник начальника Дмитро Мироненко, спеціалісти обласного Держгеокадастру, ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», Черкаської регіональної філії ДП «Центр ДЗК», голови ОТГ.

Юрій Ткаченко привітав із цією подією всіх, хто вніс свою лепту в цю справу на шляху до децентралізації. До того ж Держгеокадастр Черкаської області один із перших передав землі в комунальну власність об’єднаним територіальним громадам. Випередила тільки Закарпатська область, де  створено лише шість ОТГ, а на Черкащині – двадцять шість! Також голова ОДА повідомив, що в Черкаській області заплановано створити всього 51 ОТГ, демонструючи це на карті області. І нинішні голови громад ділитимуться досвідом, зокрема й у земельних питаннях.

 

Згідно з актами прийому-передачі земельні ділянки 27 вересня передано дванадцятьом ОТГ: Мліївській Городищенського району, Соколівській Жашківського району, Зорівській (входять села Золотоніського й Драбівського районів), Степанецькій Канівського району, Карашинській, Набутівській і Селищенській Корсунь-Шевченківського району, Іваньківській Маньківського району, Паланській Уманського району, Іркліївській Чорнобаївського району, Матусівській Шполянського району й Шполянській ОТГ – усього 2475 земельних ділянок загальною площею понад 22,7 тис. га.

Раніше  вже передано в комунальну власність 14-тьом громадам 1669 земельних ділянок загальною площею 17,2 тис. га.

Тож загалом Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало 26-тьом ОТГ 4144 ділянки загальною площею 40 тисяч гектарів.

«Ми завершили процес передачі земель державної власності всім двадцятьом шістьом об’єднаним територіальним громадам Черкащини. Цьому передувала складна й кропітка робота працівників Держгеокадастру області, Черкаського науково-дослідного та проектного інституту землеустрою, Черкаської регіональної філії «Центр ДЗК», голів і землевпорядників сільських і селищних рад. За такі результати висловлюю всім велику подяку. Адже в єдності наша сила. Сподіваюся, що об’єднані територіальні громади Черкащини зможуть успішно розпорядитися землею на користь громад і всієї області», – зазначила Ольга Залога.

  

Довідково:

Передача земель сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність об’єднаним територіальним громадам (ОТГ) відбувається відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 р. № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад».

Процес передачі землі об’єднаним територіальним громадам складається з чотирьох етапів. Спочатку громада направляє клопотання до обласного управління Держгеокадастру. Потім відбувається інвентаризація земель у межах ОТГ, які до цього не були передані в користування. Далі здійснюється реєстрація в кадастрі ділянок, які були проінвентаризовані, після чого відбувається передача землі в комунальну власність за наказом начальника обласного управління Держгеокадастру.

У розпорядження громад переходять усі землі державної власності, без винятку, навіть ті, які перебувають у користуванні.

Право власності на земельні ділянки ОТГ набудуть із часу державної реєстрації цього права відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».