На сьогодні в області 8 436 учасників АТО виявили бажання мати земельні ділянки за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності. Із них 5 823 особи отримали дозволи на загальну площу 9 681,22 га й зокрема 2 479 військовослужбовців, правоохоронців і членів їхніх сімей уже оформили у власність земельні ділянки загальною площею 4028,27 га. Для індивідуального садівництва приватизовано 404 ділянки загальною площею 47,18 га й 2075 ділянок загальною площею 3 981,09 га – для ведення особистого селянського господарства.

    Землевпорядна служба Черкащини налагодила співпрацю з громадськими організаціями атовців і з координаційною радою учасників АТО Черкаської області задля оперативного забезпечення земельними ділянками наших захисників і створення резерву землі для тих, хто зараз воює.

     Також нині проводиться поділ 36 земельних масивів для виділення ділянок учасникам АТО, зокрема поділ 22 земельних масивів здійснюють орендарі цих земель, а Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області формує окремі ділянки зі встановленням кадастрових номерів на 14 земельних масивах, що не перебувають у користуванні сільгоспвиробників.

        Довідка:

      Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється в порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення й надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

     На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО й членам сімей загиблих воїнів, що бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.