Територіальні органи Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області за три квартали 2016 року провели моніторинг земель сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 193,3 тис. гектарів.

      Під час цих робіт виявили правопорушення у використанні земельних ділянок загальною площею понад 7,7 тис. га, а саме: 7,2 тис. га – самовільно зайняті земельні ділянки, 493 га – земельні ділянки використовують не за цільовим призначенням (розорано сіножаті й пасовища або пасовища засаджено багаторічними насадженнями) й 20 га – інші порушення земельного законодавства, зокрема земельні ділянки використовують громадяни під городи.

     Про виявленні факти районні відділи й управління Держгеокадастру направили 13 листів до територіальних органів прокуратури, 11 – до сільгоспінспекції й 15 – до ДФС. Донині відповідей на листи про вжитті заходи стосовно правопорушників не надходило.

      За результатами моніторингу, найменше виявлено порушень у Жашківському, Уманському й Шполянському районах. Найбільше – у Городищенському та Золотоніському районах. Зовсім не проводили моніторинг земель сільськогосподарського призначення державної власності на Христинівщині.

      «Головне управління підрахувало, що через відсутність орендної плати під час самовільного використання земель на території області збитки становить майже 12,8 мільйона гривень, це при розрахунку 4,5% від середньої нормативної грошової оцінки ріллі. Сьогодні ж під час земельних торгів вартість оренди зростає до 12,6% від НГО», – зазначив начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Євгеній Коломієць на нараді землевпорядної служби.

     Головне управління Держгекадастру й надалі відстежуватиме законність використання земель сільськогосподарських земель державної власності.