Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області під час інвентаризації земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населеного пункту), що розташовані на території Антонівської сільської ради Шполянського району, виявило земельні ділянки, реєстрація яких була здійснена з порушенням земельного законодавства.

На підставі онлайн заявок, поданих у липні цього року, зареєстровано земельні ділянки з відповідними кадастровими номерами. У пакеті поданих документів були наявні державні акти на право власності на земельні ділянки з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, що видані на підставі розпорядження Шполянської районної державної адміністрації від 22.03.2010 року №142. Проте в ході співпраці зі Шполянською райдержадміністрацією Держгеокадастр Черкаської області встановив, що на підставі згаданого розпорядження було передано у власність земельні ділянки іншим громадянам та з іншим цільовим призначенням.

Крім того, спеціалісти Відділу у Шполянському районі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області виявили відсутність записів про реєстрацію вищезазначених державних актів у Книзі реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі. Немає й архівних примірників цих актів і документації із землеустрою на зазначені земельні ділянки. Це свідчить про незаконне заволодіння майном.

Оскільки право власності на земельні ділянки зареєстроване, державі завдано збитків у розмірі 2 млн 58 тис. грн.

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області звернулося до правоохоронних органів із клопотанням про відкриття кримінального провадження щодо виявленого факту незаконного заволодіння землею певними особами.