Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області вкотре звертається до органів місцевого самоврядування, щоб вони поквапилися зі встановленням меж адміністративно-територіальних одиниць і внесенням відомостей про межі до Державного земельного кадастру (ДЗК), заздалегідь передбачивши у своїх бюджетах кошти для таких робіт. Адже відсутність  зазначених даних унеможливлює виготовлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.

На сьогодні за проектами землеустрою встановлено межі 532 адміністративно-територіальних одиниць (62,2%) Черкащини, зокрема 2021 року – 43-х. Відомості про ці межі внесено до ДЗК.

За кількістю населених пунктів, де встановлено межі, лідирує Драбівщина: внесено відомості про межі 42-х об’єктів (усього 51 населений пункт). Найбільше у відсотковому значенні виконано таких робіт на Христинівщині (97,1% – 34 н. п.), де залишився тільки один об`єкт, а також на Жашківщині (94,7% – 36 н. п. із 38) і Городищині (90,6% – 29 н. п. із 32). Найменше встановлено меж на території колишніх Черкаського (8 н. п. – 19%) і Канівського (10 н. п. – 16,4%) районів.

У Черкаській області  – 855 населених пунктів, а саме: міст – 16, селищ міського типу – 15, сіл – 824.

 Довідково:

Відповідно до Земельного кодексу України (глава 29, ст. 173) межі району, села, селища, міста, району в місті встановлюють і змінюють за проектами землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць.

Як ідеться в ст. 46 Закону України «Про землеустрій», проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних утворень «розробляються для створення повноцінного життєвого середовища та створення сприятливих умов їхнього територіального розвитку, забезпечення ефективного використання потенціалу територій зі збереженням їхніх природних ландшафтів та історико-культурної цінності, з урахуванням інтересів власників земельних ділянок, землекористувачів, у тому числі орендарів, і затвердженої містобудівної документації».