Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області протягом 2018 – 2019 рр. після проведення відповідних робіт передало в комунальну власність 54-рьом об’єднаним територіальним громадам (ОТГ) майже 73,4 тис. га землі.

За результатами моніторингу, здійсненого землевпорядною службою області, на Черкащині 36 ОТГ зареєстрували право комунальної власності на 44,4 тис. га (60,5%), зокрема 17 громад вже оформили всю землю. Решта – 18 громад – ще не приступала до зазначених робіт.

Стосовно самого розпорядження, то на початок вересня 2019 року ОТГ надали дозволи на розробку документації із землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок загальною площею майже 1,8 тис. га, у постійне користування – 546,4 га та оренду (без проведення земельних торгів) – 776 га. Із них уже затверджено документацію для надання у власність 904 га землі та 577,7 га – для надання в оренду. Також на площу 557,3 га поновлено договори оренди, що укладені раніше.

Водночас лише 21 ОТГ включила земельні ділянки до переліку для продажу прав оренди на них під час земельних аукціонів, разом це понад 2 тис. га. На цей час провели земельні торги Моринська, Набутівська й Іваньківська сільські ОТГ, які загалом продали права оренди земельних ділянок загальною площею 183,98 га. Оскільки земельні торги сприяють збільшенню надходжень до місцевих бюджетів, Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області привертає увагу керівників ОТГ до важливості таких заходів і закликає до раціонального розпорядження землею.