Кабінет Міністрів України збільшив чисельність працівників Держгеокадастру для виконання функцій із здійснення державного нагляду (контролю) в частині дотримання земельного законодавства, використання й охорони земель.

     Відповідну постанову «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 3 січня 2013 року № 5 і від 5 квітня 2014 р. № 85» прийнято вчора, 5 жовтня 2016 року, на засіданні Кабінету Міністрів України.

    Таким чином Уряд збільшив граничну чисельність працівників Держгеокадастру на 300 штатних одиниць (на 25 одиниць – чисельність апарату Держгеокадастру та на 275 одиниць – чисельність територіальних органів) для виконання функцій, зокрема щодо обстеження земельних ділянок, видачі спеціальних дозволів на зняття й перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок, складання протоколів про адміністративні правопорушення та накладання адміністративних стягнень, звернення з позовами до суду тощо.

       В апараті Держгеокадастру створять окремий структурний підрозділ, який здійснюватиме координацію територіальних органів у частині здійснення державного контролю та погоджуватиме проведення перевірок територіальними органами.

    Державні інспектори в районах і містах безпосередньо будуть здійснювати всі заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності, а також у частині родючості ґрунтів.

      Необхідність упровадження системного контролю за використанням земель сільськогосподарського призначення неодноразово наголошувалася з огляду на численні факти порушень у цій сфері. Зокрема, посиленої уваги та перевірки потребують випадки самозахоплення земель, нецільового їх використання, а також погіршення якості ґрунтів унаслідок застосування інтенсивних технологій.

      Кабінет Міністрів України передав функцію контролю Держгеокадастру наприкінці липня поточного року.