Новини

Держгеокадастр передав територіальним громадам у комунальну власність 2 млн га земель сільськогосподарського призначення

Станом на кінець 2020 року Держгеокадастр, як і було обіцяно, передав із державної власності у комунальну власність 1 251 територіальної громади понад 2 млн млн га земель сільськогосподарського призначення.

Передача земель здійснювалася на виконання Указу Президента України від 15 жовтня 2020 р. № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» у межах реалізації земельної реформи Президента України Володимира Зеленського в частині земельної децентралізації.

У чотирьох областях України, які є лідерами із передачі, громади вже отримали у своє користування близько 140 і навіть 170 тисяч гектарів земель:

• Одеська – 171,29 тис. га;
• Вінницька – 168, 69 тис. га;
• Херсонська – 140,16 тис. га;
• Кіровоградська – 138,5 тис. га.

Водночас на сьогодні ще не всі територіальні громади отримали від Держгеокадастру землі в комунальну власність, оскільки у частини з них ще не проведено першу сесію з причин перевиборів голів, судових справ тощо. Такі громади отримають ділянки сільськогосподарського призначення в наступному 2021 році, коли зникнуть зазначені перепони.

Завдяки земельній децентралізації місцеве самоврядування в Україні стане справді сильним, адже це для них – це нові можливості та водночас серйозна відповідальність. Відновлюємо справедливість. Повертаємо землю народу України.