Новини

Держгеокадастр передав у власність учасникам бойових дій 180 тисяч земельних ділянок загальною площею 261,8 тис. га

Виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції здійснюється на підставі ст. 118 Земельного кодексу України. Територіальні органи Держгеокадастру вже не перший рік працюють у режимі максимального сприяння учасникам АТО та членам сімей загиблих воїнів в реалізації їхнього конституційного права на отримання землі.

У такий спосіб, станом на 21 травня 2021 року головними управліннями Держгеокадастру в областях учасникам бойових дій (АТО/ООС) передано у приватну власність 180 тис. земельних ділянок загальною площею 261,8 тис. га із земель сільськогосподарського призначення державної власності.

Ділянки призначені для садівництва, ведення особистого селянського господарства, індивідуального дачного будівництва.

«Ініціатива щодо першочергового надання земельних ділянок захисникам України з 2015 року була для Держгеокадастру одним із пріоритетних завдань. Фахівці служби надавали військовим, учасникам бойових дій та їхнім сім’ям необхідну інформацію і допомогу в оформленні земельних ділянок. Тепер, коли функцію розпорядження землями державної власності отримують ОТГ, щиро сподіваюся, що співпраця громад із військовиками буде не менш плідною та результативною», – резюмував в. о. Голови Держгеокадастру Сергій Завадський.