У межах започаткування проекту міжнародної технічної допомоги «Проект розвитку потенціалу використання Національної структури геопросторових даних» 23 листопада 2021 року відбулося підписання Протоколу перемовин щодо Проекту з розвитку потенціалу використання Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні між Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру, Науково-дослідним інститутом геодезії і картографії та Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA). Метою протоколу є погодження українського та японського детального плану реалізації проекту в 2022–2025 роках.

Імплементація зазначеного проекту допоможе досягти значних результатів у межах впровадження національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) в Україні, а саме: завершення розробки специфікацій і методологічних документів, необхідних для реалізації Закону України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних»; інтеграція та відображення наборів геопросторових даних на національному геопорталі; забезпечення розуміння переваг і особливостей використання геопросторових даних відповідними державними установами, приватним сектором і громадами.

«Я вважаю, що геопросторова спільнота України на чолі з Держгеокадастром рухаються по довгому, але правильному шляху – до створення та функціонування повноцінної національної інфраструктури геопросторових даних в Україні. А підписання сьогоднішнього документа –  Протоколу перемовин – наблизить нас до нашої амбітної цілі ще більше. Японія – наш важливий стратегічний партнер і ми налаштовані на подальше поглиблення двосторонньої співпраці Держгеокадастру і Японського агентства з міжнародного співробітництва, щоб досягати ще кращих результатів у майбутньому!» – наголосив під час підписання в. о. Голови Держгеокадастру Сергій Завадський.

Нагадаємо, що упродовж 2015–2018 років успішно реалізовано спільний проект із JICA зі створення прототипу НІГД на пілотній території у Вінницькій області.