Держгеокадастр узгодив комплексну програму дій у сфері управління земельними відносинами та геопросторових даних із Міжнародним банком реконструкції та розвитку (Світовим банком).  Підписання двостороннього документа з огляду на карантинні заходи відбувалося дистанційно.

Програма передбачає покроковий план дій, спрямованих на досягнення цілей, окреслених у стратегії Кадастр 2.0: цілковитої прозорості, дерегуляції, підвищення якості конкуренції в земельному секторі та широкого доступу до інформації.

Світовий банк надає послідовну та системну підтримку в розвитку земельних відносин і сфері геопросторових даних. Як відзначили у СБ, спільна розробка цієї програми є кульмінацією давнього і продуктивного діалогу між Держгеокадастром, Світовим банком і партнерами.

«Хочу окремо підкреслити, що земельна реформа – це не лише про ринок землі, і про цей її аспект у такому випадку не йдеться. Йдеться про суто технічні та адміністративні заходи, реалізація яких допоможе трансформувати земельні відносини в Україні в конкурентну, відкриту, безкорупційну сферу та реалізувати економічний потенціал галузі», — пояснив Голова Держгеокадастру Денис Башлик. Він також підкреслив, що українська сторона формує порядок денний і визначає пріоритети з огляду на досягнення найбільшої користі для громадян України.

Зокрема, серед пріоритетних напрямів трансформації та розвитку земельних відносин передбачено:

  • Дерегуляцію: реформування системи управління у сфері земельних відносин, зменшення ризиків хабарництва та корупції, зняття штучних обмежень, спрощення доступу населення та бізнесу до земельних ресурсів тощо;
  • Стимулювання конкурентного середовища та розвитку бізнесу: забезпечення публічності та прозорості аукціонів з продажу й передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності;
  • Розвиток інфраструктури геопросторових даних, відкриття інформації та впровадження інтеграції даних;
  • Децентралізацію: реалізація простої процедури встановлення й реєстрації меж громад, а також комплексного просторового планування їхніх територій;
  • Антикорупційну політику.

Впровадження цієї програми має важливе значення для забезпечення прогресу в правовій базі, що буде досягнуто за підтримки багатосторонніх і двосторонніх донорів і досить оперативно принесе бажані результати з точки зору підвищення прозорості, доступу до інформації та конкуренції в земельному секторі.