Відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру і Нідерландським агентством з питань кадастру, земельного реєстру та картографії (Kadaster) з питань інституційного та партнерського співробітництва у сфері національної інфраструктури геопросторових даних. З українського боку документ підписав Голова Держгеокадастру Роман Лещенко. У Королівстві Нідерланди меморандум підписав Директор Нідерландського кадастру Френк Тієрольф.

Подія відбулася в режимі онлайн, враховуючи карантинні обмеження, встановлені з метою зменшення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

«Зважаючи на той факт, що нідерландський досвід у сфері геопросторових даних є провідним у світі, укладення Меморандуму про взаєморозуміння сприятиме прискоренню процесу інтеграції України до глобальної та європейської системи геопросторової інформації. Також цей документ відкриває можливості для регулярного обміну досвідом і кращими практиками задля розвитку та забезпечення ефективного функціонування національної інфраструктури геопросторових даних», — зазначив Голова Держгеокадастру Роман Лещенко.

 

У межах Меморандуму сторони домовилися розвивати співпрацю у сфері геопросторових даних, картографії та кадастру, а також обмінюватися досвідом між профільними фахівцями з метою вдосконалення функціонування національної інфраструктури геопросторових даних. Реалізація Меморандуму дозволить розширити двосторонню співпрацю у сфері НІГД, що сприятиме покращенню задоволення потреб суспільства в усіх видах географічної інформації, інтегруванню у глобальну та європейську інфраструктури геопросторових даних.

Меморандум набирає чинності з дати його підписання на п’ятирічний період із автоматичним продовженням кожні 5 років.

Довідково:

Цього року Держгеокадастр та Kadaster підписали план спільних дій, одним із пунктів якого передбачалося розробити та погодити Меморандум про взаєморозуміння, зокрема, з метою підвищення можливостей українських фахівців щодо роботи з геопросторовими даними, прискорення впровадження принципів INSPIRE та забезпечення ефективності інтеграції різних кадастрів і реєстрів.

З огляду на те, що з 1 січня 2021 року набирає чинності Закон України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних», опрацювання та погодження проєкту Меморандуму в короткі строки, незважаючи на карантинні обмеження, що діяли в Україні та Королівстві Нідерланди цього року, було особливо важливим, оскільки реалізація Меморандуму сприятиме створенню, ефективному функціонуванню та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних.