У Державному земельному кадастрі з’явиться новий шар даних: інформація про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів. Відповідна постанова «Щодо внесення змін до Порядку ведення Державного земельного кадастру» прийнята на засіданні Уряду 23 листопада. 

    Цей документ відкриває можливість наповнення ДЗК відомостями про нормативну грошову оцінку земель, які на сьогодні існують розрізнено, на місцевому рівні, переважно – в паперовому вигляді.

     «Оцифрування цієї інформації та зведення в єдину базу даних у рамках ДЗК дозволить запровадити екстериторіальність видачі витягів про нормативну грошову оцінку в будь-якій точці України. А завдяки автоматизації розрахунку НГО з процесу буде усунутий людський фактор і виключений ризик корупції», – повідомив перший заступник Міністра агрополітики Максим Мартинюк.

    Видача витягу про нормативну грошову оцінку землі – одна з найбільш популярних послуг у сфері земельних відносин. За три квартали 2016 року видано 405196 таких документів.

     Також Уряд прийняв постанову «Про внесення змін до Типового договору оренди землі», якою адаптував формат типового договору оренди до поточних умов агровиробництва та спростив його для учасників земельних відносин.

      В оновленому форматі типового договору оренди зменшено кількість істотних умов, які відображались у ньому раніше, що суттєво налагоджує взаємовідносини орендодавця й орендаря. Прийняття постанови також сприятиме встановленню терміну оренди земель сільськогосподарського призначення не менше ніж 7 років (для ділянок, на яких проводять гідротехнічну меліорацію, – не менше 10 років), визначенню форм і розмірів орендної плати, а також надасть можливість юридичним і фізичним особам укладати договір оренди на декілька земельних ділянок одного орендодавця.

      «Як і будь-яка складова реального сектору економіки, земельні відносини динамічно змінюються та трансформуються під впливом макро- й галузевих факторів. Мінагрополітики оперативно реагує на ці зміни, щоб максимально наблизити нормативне забезпечення цього ринку до потреб його учасників», – відзначив Максим Мартинюк.